برای نمایش بهتر سایت از مرورگری غیر از اینترنت اکسپلورر استفاده نمایید.
سرداران شهید کاشان
سردار شهید اکبر زجاجی سردار شهید سید مصطفی واجدی سردار شهید مرتضی توکلی سردار شهید غلامرضا طرق سردار شهید حسین صباغ زاده سردار شهید حاج حسین صنعتکار سردار شهید عباس تابنده سردار شهید مرتضی رمضانی سردار شهید محمد تقی پکوک سردار شهید علی معمار حسن آبادی سردار شهید منصور نعمتی سردار شهید علی معمار سردار شهید محمود خادمی سردار شهید مرتضی جارچی سردار شهید حاج عباس کریمی سردار شهید سید مصطفی سید حسن زاده سردر شهید خلیل قسمت کننده سردار شهید احسان الله قاسمیه سردار شهید حاج علی فارسی سردار شهید حسین الماسی سردار شهید سید علی ابهری مقدم سردار شهید عبدالله الماسی 

یادواره های پیش رو
یادواره ای موجود نیست.


لینک به سایت
لینک به سایت
شهدای کاشان


مشاهده تمام
لینکهای دوستان


دوستان

وب سایت شهدای کاشان


یادواره شهدای دانشجوی دانشگاه کاشان


مردان خدا (شهيدان دارالمومنين كاشان)


گلزار عشق (شهدای قمصر)


پایگاه اطلاع رسانی شهید محمدرضا تورجی زاده


نگارچاپ


یادواره 33 شهید اطلاعات عملیات شهرستان کاشان


سنگ نوشته هاي آسماني
تقویم شهدا,شهدا,شنبه، 13 خرداد، 1396 501admin

9 خرداد 1396 هجری شمسی برابر با 4 رمضان 1438 هجری قمری و 30 می 2017به گزارش یادواره این روز در روز شمار ایثار و شهادت کاشان برابراست با :

-ولادت شهیدان :

  • سیدعلی اکبر یاالله :

شهید سید علی اکبر یاالله در نهم خرداد 1343 شمسی درخانواده ای مذهبی و در شهرکاشان چشم به جهان گشود. پدرش سیدحسین، کارگر کارخانه مخمل بافي بود و مادرش بتول خانم نام داشت. دانش آموز اول متوسطه در رشته تجربی بود. به عنوان بسیجی در جبهه حضور يافت. هفتم آذر 1360، در نیک شهر بر اثر اصابت گلوله شهيد شد. مزار او در گلزار شهدای دارالسلام کاشان واقع است.
 
  • شهید رضا ضحاکی :

شهید رضا ضحاکی نهم خرداد 1340، در شهرستان کاشان چشم به جهان گشود. پدرش حسینعلی، خوار و بار فروش بود و مادرش فاطمه نام داشت. تا اول راهنمایی درس خواند. برای کمک به مخارج خانواده در شرکت مخمل و ابریشم مشغول به کار شد در سال 1359به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور يافت. هفت ماه در سقز و بانه حضور یافت و در اعزام مجدد در تاریخ چهاردهم دي 1360، در گیلانغرب بر اثر اصابت ترکش توسط نیروهای عراقی به درجه ی رفیع شهادت رسید. مزار او در گلزار شهدای دارالسلام کاشان واقع است.

-شهادت شهیدان :

  • محمدرضا حمیدی:

شهید محمدرضا حمیدی یكم فروردين 1352، درروستاي رهق از توابع شهرستان کاشان چشم به جهان گشود. پدرش آقارحیم، کشاورز بود و مادرش اشرف نام داشت. دانش آموز دوم راهنمایی بود. به عنوان بسیجی در جبهه حضور يافت. نهم خردادماه 1367، در فاوعراق شهید شد. تا کنون اثری از پیکرش بدست نیامده است.  

  • شهید احمد منصوری مرقی :

شهید احمد منصوری مرقی اول خرداد 1344، درروستاي مرق از توابع شهرستان کاشان چشم به جهان گشود. پدرش قنبرعلی، کشاورز بود و مادرش حشمت نام داشت. تا پایان دوره راهنمایی درس خواند. سال1363 ازدواج کرد و صاحب يك پسر شد. به عنوان پاسدار وظیفه در جبهه حضور يافت. نهم خرداد 1367، در مریوان بر اثر اصابت ترکش خمپاره به سر و صورت توسط نیروهای عراقی شهيد شد. مزار او در زیارت بابا افضل زادگاهش واقع است.

  • شهید حسنی ترنجی مفرد :

شهید حسین ترنجی مفرد بيست و چهارم مهر 1334، در شهرستان کاشان چشم به جهان گشود. پدرش امرالله، کارگر کارخانه ريسندگي و بافندگي بود و مادرش صديقه نام داشت. تا پایان دوره کاردانی در دو رشته زبان انگلیسی  و ریاضی  تحصیلات خود را ادامه داد. او یکی از دانشجویان حاضردر تسخیر لانه جاسوس بود . در سال1360 ازدواج کرد. به عنوان پاسدار در جبهه حضور يافت. در غروب يازدهم خرداد 1360، و بعد از شش ماه فعالیت , در فیاضیه آبادان و در کنار رود بهمن شیر بر اثر اصابت ترکش به سینه اش به شهادت نائل گردید. برادرانش رضا و مهدی نيز بعد از چند سال به درجه ی رفیع شهادت رسیدند . مزار او در گلزار شهدای دارالسلام کاشان واقع است. 

 


منبع:

درجه 5/5 (100%) (1 رای)

لینک های اشتراکی
ارسال به بلینک لیست ارسال به خوشمزه ارسال به ديگ ارسال به فرل ارسال به ردديت ارسال به تکنوراتي ارسال به یاهو مای وب ارسال به 100 درجه کلوب ارسال به بالاترین ارسال به دنباله ارسال به مهندس ارسال به استامبل ارسال به نتوز ارسال به فرندفید ارسال به تویتر ارسال به فیس بوک ارسال به سیمپی ارسال به Windows Live اشتراک گذاری در گوگل ارسال لینک از طریق یاهو مسنجر برای دوستان ارسال به سرویسهای دیگر


قبل از ارسال نظر:

  • توجه کنید که نظرتان در ارتباط با همین مطلب باشد. در غیر اینصورت می‌توانید از فرم تماس استفاده نمایید.
  • در فرم نظرات می‌توانید از برخی کدهای ساده HTML استفاده نمایید.
  • اصلا پینگلیش ننویسید!