برای نمایش بهتر سایت از مرورگری غیر از اینترنت اکسپلورر استفاده نمایید.


 کنگره بزرگداشت سرداران و 1700 شهید دارالمومنین کاشان
کنگره بزرگداشت سرداران و 1700 شهید دارالمومنین کاشان

تعداد شهید:
1700
برگزارکننده:
دبیرخانه کنگره
نهاد همکار:
سپاه پاسداران-بنیاد شهید
زمان:
1383/02/15 - سه روز متوالی
پوشش خبری یادواره:
سخنران ها:
نماينده محترم ولي‌فقيه در كاشان حضرت آيت‌الله يثربي (ره)
برنامه ها:

برنامه‌هاي ماندگار شامل شعر و خاطره‌نويسي، ساخت فليم سينمايي، تهيه آلبوم عكس شهيدان در قالب نرم‌افزار، جمع‌آوري زندگينامه، وصيتنامه و خاطره از شهدا، انتشار تمبر يادبود كنگره، ايجاد بناي يادبود، تشكيل موزه آثار شهدا، تهيه كتاب نقش اصناف و اقشار شهرستان و … .
    برنامه‌هاي تبليغي شامل برگزاري جشنواره فرهنگي ورزشي، اجراي تئاتر و نمايش فيلم، برگزاري شب شعر و شب خاطره، گلباران قبور شهدا، برپايي نمايشگاه ويژه كنگره در حاشيه اجلاسيه، درج مقالات كنگره در جرايد محلي، انجام مسابقات بزرگ فرهنگي مذهبي، و برپايي محفل خاطره، شعر ويژه مادران، فرزندان و همسران شهدا.
    دبير كنگره همچنين در رابطه با طرح عظيم و معنوي 1700 ختم قرآن نثار ارواح‌ والا و مقدس شهدا با نام با شهدا در تلاوت نور گفت كه هم‌اكنون اين طرح شروع شده و تا نيمه لازم به ذكر است كنگره در روزهاي 15، 16 و 17 ارديبهشت ماه در كاشان برگزار خواهد شد

تبلیغات:

    روابط عمومي كنگره سرداران و 1700 شهيد كاشان با صدور بيانيه‌اي اعلام كرد: در طول هشت سال دفاع مقدس حوادث و رويدادهاي بزرگي براي ملت ايران اتفاق افتاد كه هر كدام از آنها درس‌هاي بزرگي را به ارمغان داشته است و بررسي اين حوادث مي‌تواند سرمايه‌هاي ارزشمندي را فراروي ما قرار دهد.
    در اين بيانيه آمده است: در عرصه دفاع مقدس، عشق و عرفان، دلاوري و مردانگي، شجاعت و حماسه، ايثارگري و از خودگذشتگي، ايمان به هدف و اطمينان به پيروزي و در يك جمله ارزش‌هاي اصيل اخلاقي احياء و تجلي پيدا كرد. عرصه‌هاي گفتاري و نوشتاري و رفتاري شكل‌دهنده اين فرهنگ ارزشمند و ارزش‌آفرين براي حفظ نسل سوم انقلاب و نسل‌هاي آتي از خطرات تهاجم فرهنگي دشمن بسيار مؤثر مي‌باشد و در همين راستا برگزاري كنگره بزرگداشت سرداران و 1700 شهيد كاشان به عنوان يك ضرورت و اولويت در كارهاي فرهنگي براي سپاه ناحيه كاشان شناخته شده و مسؤولين فرهنگي، مذهبي، نظامي و سياسي با الهام از رهنمودهاي فرماندهي معظم كل قوا حضرت آيت‌الله خامنه‌اي و نماينده محترم ولي‌فقيه در كاشان حضرت آيت‌الله يثربي اقدام به برگزاري اين كنگره عظيم در سطح شهرستان كاشان مي‌نمايد.
    بنابراين گزارش خبرنگار ما دبير كنگره سرهنگ پاسدار رجايي در رابطه با اهداف كنگره اهم برنامه‌هاي پيش‌بيني شده را بر مبناي دو محور به شرح ذيل تشريح نمودند: